A lassan 51 éves Cristina Scabbia sosem arról volt híres, hogy csendben tűri a badarságokat, számtalanszor kikelt már magából rendre azt vitatva, hogy nőként jelen lenni egy metálbandában semmiben sem különbözik attól, mint amikor csupa férfiból áll egy formáció.
Az énekesnő többször is elárulta, hogy számos sztereotípia vetette meg lábát, amikor elkezdtek sokasodni a nők vezette metálbandák, – amiről egyébként számos más vokalista is megosztotta saját kis történetét – , napjainkban azonban a tény, hogy a nőknek is ugyanúgy megérdemelt helyük van a fémzene képviseletében olyannyira természetes, hogy már nyoma sincs az ostoba feltételezéseknek.
Az olasz pacsirta most ismét komolyra vette a figurát, zenekara közösségi-oldalain pedig arról mesélt, hogy bár olykor bűntudatot érez, amiért meg meri mutatni a nőiesebb oldalát, egyúttal leszögezte: semmiképp sem szabad, hogy bármi befolyásolja azt, hogy elfogadjuk önmagunkat, merjünk önmagunk lenni, és ne érdekeljen, ha esetleg a kinézetünk miatt ítélnek el.
„1993-ban, amikor a Lacuna Coil gyökeret eresztett, szinte irreálisnak tűnt nőként jelen lenni egy olyan műfajban, amit túlnyomórészt férfiak "vezettek". Mintha a nőknek tilos lenne szeretniük a metálzenét, vagy mintha a nők a tömegben kockára tennék az életérzés hevességét ( ami több mint egy műfaj). Most, amikor körbenézek a színpadon, és azon kívül is, boldog vagyok, amiért mindenki, nemtől függetlenül ugyanazt a zenét élvezheti, élvezheti az egységet, ami túlmutat mindazon, amit az előadók viselnek vagy képviselnek.” – kezdte sorait, kiemelve a Lacuna Coil kezdetét.
„Időnként mégis szinte már "bűntudatom" van, amiért megmutatom a nőiesebb oldalamat, mivel tudom, hogy a legfelszínesebbek azonnal ’hatásvadásznak’ ítélik meg, elfeledve azt, hogy már évek óta játszom és énekelek. Néha tudat alatt azt gondolom, hogy ha ’szexibbnek’ tűnök, akkor az elvonja a figyelmet arról, amit csinálok. Felmerül tehát a kérdés: valójában mi a különbség, ha a lényeg ettől függetlenül ugyanaz marad?” – elmélkedik, miközben legnagyobb félelmét boncolgatja, tehát, ha esetleg sokkal nőiesebb kisugárzással lépne színpadra, akkor az merőben befolyásolná az interpretációját, ezáltal több figyelem irányulna a kinézetére, mint sem az énekére.
„Szóval, hogy túlléphessünk a bűntudaton, és hogy mindenkit motiváljunk, itt egy nagy � minden alkalomra, amikor visszafogtuk magunkat attól, hogy önmagunk legyünk, és hogy ezt megünnepeljük, most posztolok egy ritkaságot rólam magassarkúban.” – vezette vidámabb vizekre a témát, majd feltette a kérdést a követőiknek:
„Te gondoltad már valaha, hogy félreértenek a kinézeted miatt?” – fejezte.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon