Megnyilvánulásai miatt rendesen kap hideget-meleget Sharon den Adel, a Within Temptation énekesnője, a formáció ugyanis legutóbbi lemezén nyakig belemászott a politikába és annak minden velejárójába, amelynek eredményeképp több tízezer rajongó döntött úgy, hogy megszűnik követni a holland együttest és annak további munkásságát.
Az énekesnő azonban ennek ellenére is büszkén vállalja nézeteit, sőt nemrégiben zenésztársait is arra buzdította, hogy merjenek nyilvánosan véleményt formálni, mondván, ha már van hangjuk, akkor úgy illik, hogy használják is. Köztudott továbbá, hogy a jövőre 30 éves fennállását ünneplő brigád új lemezen dolgozik, amely elmondásuk szerint ugyancsak új horizontokra evez, noha valamilyen módon a régi Within Temptation is vissza köszön, ezzel egy különleges elixírt alkotva mostani önmagukkal.
A banda pacsirtájával a La Heavy készített egy átfogó interjút, amelynek töredékét a MariskalRock máris leközölte, ebben pedig den Adel kicsit sem finomkodik szavaival, miközben arra is választ ad, hogy miként befolyásolta a rideg valóság legutóbbi korongjuk (Bleed Out) készülését.
„Úgy vélem, hogy lángba borult a világ, hiszen annyi minden történik, és nemcsak Ukrajnában, de persze a legutóbbi lemezünk dalai az ukrajnai történéseket dolgozzák fel, mivel épp a stúdióban voltunk, dalokat írtunk és ezek a dolgok végül kikötöttek a lemezünkön.” – bontja ki a témát den Adel, aki a folytatásban továbbra is derekasan vállalja saját nézeteit, miközben azt manifesztálja, hogy akinek van hangja, használja:
„Ha időt kellene találni a politikai állásfoglalásra, akkor az most van, és ez nemcsak a zenekarok vagy a kormányok feladata. Mindig a kormányra támaszkodunk, hogy mondjon vagy tegyen helyettünk valamit, holott mindannyiunknak van hangja, és mindannyian hatással lehetünk a dolgok alakulására.” – osztja meg gondolatait.
Az énekesnő azt sem volt rest elárulni, hogy teljes mértékben egyet ért a tüntetésekkel, ám azt kifejezetten ellenzi, ha a tiltakozások a demokrácia kárára mennek.
„Jelenleg több országban is tüntetés zajlik, többek között Gázában is. Személy szerint, én pozitívan ítélem meg a kormányra gyakorlott nyomást, muszáj kimutatnunk, ha nem értünk egyet bizonyos dolgokkal, és jó érzés, hogy ennek hangot adhatunk.” – nyilatkozza, hozzátéve gondolatmenetéhez, hogy:
„Ugyanakkor nem értek egyet azzal, ha visszaélnek a tiltakozáshoz való joggal, mert azt gyakran a demokrácia ellen használják fel. Ebben az egészben nagyon vékony a határ. A demokráciát sokkal nehezebb megvédeni, mint az autokráciát. Az autokráciában van egy vezető, aki elmondja, hogy mi az, amit nem lehet és ezzel ennyi. A demokráciában azonban ez vita tárgya. Az egész arról szól, hogy folyamatosan próbára tesszük önmagunkat és a kormányunkat is, hogy meglássuk vajon továbbra is a történelem jó oldalán állunk-e.” – vélekedik.
Fotók: ©Tim Tronckoe
A bejegyzés megtekintése az Instagramon