Nyolcadik lemezével jelentkezett tavaly nyáron a Powerwolf, ami a Call Of The Wild címet viseli. A formáció a múlt héten jelenítette meg a korong dalaira épülő stream előadását, ami messze nem légből kapott ötlet volt a banda háza táján.
Elmondásuk szerint már egy ideje körvonalazódott egy ehhez hasonló teátrális esemény megalkotása, majd mivel a koronavírus-járvány keresztbe tett a koncerteknek, elérkezettnek látták az időt arra, hogy végre megvalósításra kerüljön a projekt.
„Általában, amikor kiadunk egy albumot másfél-két évig turnézunk vele. Most egy kicsit furcsa érzés volt. Folyamatosan arra gondoltam, hogy » ugye lesznek majd koncertek?«. Nyáron viszont be kellett látnunk, hogy ez nehéz lesz. Aztán kipattant a fejünkből a The Monumental Mess – egy film, vagy egy kisfilm. Már évek óta megvolt az ötlet, aztán úgy gondoltuk, hogy itt az ideje megcsinálni.” – mondja Falk Maria Schlegel.
„Itt az ideje elkészíteni és eljátszani a Call Of The Wild dalait. Ez volt a kiindulópontunk. Nem igazán volt más tervünk. Évek óta megakartuk csinálni, most pedig elérkezett a megfelelő alkalom. A The Monumental Mass nem egy élő koncert vagy egy show. Ez valami teljesen más. Ez sokkal inkább valami filmszerű.” – teszi hozzá, mondván a klasszikus színház mindig is inspirálta a zenekar munkásságát.
Nem kétséges, hogy az emberben olykor-olykor felmerül a kérdés, hogy ennyi idő után, mégis hogyan képes folyamatosan friss maradni a zenekar tekintve, hogy egy bizonyos komfortzónán belül alkotnak.
„Két válasz is van erre a kérdésre: Boldogok vagyunk, amiért egy nagyon egyedi hangzást alkothattunk. Ez nem olyan egyszerű. Nagyon nehéz saját védjegyekkel rendelkezni. Ha nem ismered a dalainkat és meghallasz minket, tudni fogod, hogy mi vagyunk azok. Ez a gitárszólókon is látható, nem aprózzuk el. Erre az egy dologra különösen büszkék vagyunk. Folyton van fejlődés a lemezeink között. A The Sacrament Of Sin már egyáltalán nem úgy hangzik mint a Blood Of The Saints. A Lupus Dein templomi orgonát használtam, most hammond orgonám van. Biztos vagyok benne, hogy folyton fejlődik a hangzásunk, de sosem tagadnánk meg a védjegyeinket.” – folytatja a zenész.
„Mi sosem leszünk progresszív rock/metal banda. Továbbra is lesznek védjegyeink, amiket használunk. Tíz évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha balladát fogunk írni, a The Sacrament Of Sinen viszont megcsináltuk. Az embereknek azt mondtam, hogy sosem fogunk német nyelvű dalokat írni, most meg van három. Ez mind fejlődés, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy amikor leülünk megírni a következő, vagy akár a tizedik lemezünket, akkor az is úgy fog szólni mint a Powerwolf. Nem akarjuk elárulni a gyökereinket.” – teszi hozzá.
Falk Maria azt sem volt rest elárulni, hogy személy szerint ő a stúdiózást vagy inkább a fellépéseket kedveli-e jobban, válaszát pedig meg is indokolta.
„Mi nem egy klasszikus stúdiózenekar vagyunk, hanem sokkal inkább koncertbanda. Oké, nagyon keményen dolgozunk a részleteken, meg a hangszerelésen is, élőben viszont teret kapunk a közönséggel történő interakcióhoz. Ez alatt azt értem, hogy olykor például szünetet tartunk a dalokban, hogy megénekeltessük a közönséget, aztán majd ők eldöntik, hogy meddig akarnak énekelni.” – vallja.
„Ez teljesen más, mint a stúdiózás vagy egy streaming esemény. Mindkettőt szeretem, de jobban szeretek élőben játszani, mert ez kevésbé részletgazdag. Én a közönséget szoktam szórakoztatni. Amennyiben a közönség együtt szórakozik a bandával, akkor azt hiszem, hogy minden létezőt megvalósítottunk.” – mondja.